InfrastrukturaObwodnica dla Kalisza w programie „100 obwodnic”

760,0,0,7600084e4b65ca2ecb20f4f0

8 lutego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił na konferencji prasowej start programu budowy 100 obwodnic. Na liście z regionu wielkopolskiego znalazł się Kalisz. – Dzisiaj ważne jest to, żeby po za tym, że jesteśmy w programie 100 obwodnic, wskazać konkretne terminy – komentuje posłanka Karolina Pawliczak.

Sukces będzie miał bardzo wielu ojców, a przyznam, że to nie ma znaczenia. Ważne jest to, że zostaliśmy wpisani do tego programu, bo to jeden z ważniejszych kroków a w cale nie było to takie pewne. Kolejną ważną sprawą jest przyspieszanie realizacji tematu. Program jest ogłoszony na 10 lat i ważne by nie zostać na końcu – mówi posłanka Karolina Pawliczak.

W listopadzie 2019 roku po expose premiera Mateusza Morawieckiego posłanka Karolina Pawliczak złożyła na mównicy interpelację dotyczącą obwodnicy dla Kalisza. Ponownie zapytanie złożyła w trakcie prac komisji infrastruktury w styczniu br. Sprawa obwodnicy wciąż była rozpatrywana.

– Kolejnym etapem było powołanie specjalnej komisji ds. obwodnicy Kalisza. Zebranych zostało 13 podpisów posłów należących do komisji infrastruktury, co nie było łatwe, bo klub Lewicy stanowi tam 4-osobową reprezentację. Pod wnioskiem podpisali się posłowie z różnych opcji. Przewodniczący komisji wstępnie zdecydował, że taka specjalna komisja zostanie powołana – mówiła Karolina Pawliczak. – Dzisiaj ważne jest to, żeby poza tym, że jesteśmy w programie 100 obwodnic, wskazać konkretne terminy.

Posłanka planuje spotkanie z wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem by prowadzić rozmowy ws. obwodnicy.

– Zdajemy sobie sprawę, że stanowimy klub opozycyjny, ale uważam, że każdy z nas, kto będzie miał jakikolwiek udział w tej sprawie, to będzie nasz wspólny sukces. Zróbmy coś ponad podziałami. Po raz pierwszy w historii jako posłowie tego regionu możemy zrobić coś wspólnie – mówi Karolina Pawliczak. – Jeżeli nawet te działania zmobilizowały posłów partii rządzącej i w jakiś sposób był to moment, który zadecydował o mobilizacji to już jest dużo. Nieważne kto wkopie tą inwestycyjną łopatę.

źródło: Calisia.pl

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A