KaliszPosłanka Pawliczak: Czy ktoś nadzoruje kaliski DPS?

84995206_3394921967184622_4638525213225517056_n

– Czy ktoś nadzoruje kaliski Dom Pomocy Społecznej? – pytała posłanka Karolina Pawliczak po dzisiejszym proteście pracowników, domagających się odwołania dyrektor placówki. Odpowiedzialny za DPS wiceprezydent Kalisza Mateusz Podsadny o problemie i proteście personelu dowiedział się z Facebooka.

Zdaniem posłanki Karoliny Pawliczak – byłej wiceprezydent Kalisza odpowiedzialnej za sprawy społeczne, nie doszłoby do napiętej i trudnej sytuacji w kaliskim Domu Pomocy Społecznej, gdyby nie brak odpowiedniego nadzoru nad placówką.

To naprawdę szokujące, że wiceprezydent Mateusz Podsadny, nadzorujący bezpośrednio DPS nie ma pojęcia co się w nim dzieje, a o poważnym problemie i konflikcie w placówce – jak sam przyznaje – dowiedział się z mediów społecznościowych. To kolejny przykład rażącej niekompetencji, zaniedbań w stosunku do tej jednostki i po raz kolejny bardzo spóźnionej reakcji. Wymówki, że dotąd nie było rozmowy z dyrektorką jednostki i – jak rozumiem – z personelem i mieszkańcami DPS są absurdalne. Ta bezczynność wiceprezydenta to poważny błąd zaniedbania, braku kompetencji i w efekcie – współodpowiedzialności za tę całą sytuację. Przecież w trudnym okresie pandemii koronawirusa powinien on szczególnie aktywnie działać i wspierać nadzorowane przez siebie jednostki. Tymczasem wiecznie niezorientowany wiceprezydent Podsadny o trudnej sytuacji w DPS dowiaduje się z Facebooka. Dlatego wystosowałam dziś do Krystiana Kinastowskiego – Prezydenta Kalisza interwencję poselską o natychmiastowe zajęcie się tematem kaliskiego DPS i konkretne decyzje. Liczę na skuteczne i zdecydowane działania prezydenta  – mówi posłanka Karolina Pawliczak.

(03.06.2020)

 

 

 

 

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A