OświadczenieKonsekwentnie bronimy interesów Kaliszan

IMG_20200616_120307

W nawiązaniu do ostatnich publikacji medialnych, pragniemy oświadczyć, że kaliska Lewica podtrzymuje swoje jednoznaczne stanowisko w sprawie planowanych przez Prezydenta Krystiana Kinastowskiego drastycznych podwyżek opłat za odbiór i gospodarowanie odpadami.

Jako Lewica, stanowczo i konsekwentnie bronimy interesów Kaliszan. To nie oni odpowiadają za dziurę w budżecie i złe funkcjonowanie wadliwego, niebilansującego się systemu naliczania opłat. To zadanie samorządu. Nie ma naszej zgody, na obciążanie Kaliszan za nieudolność i niekompetencje obecnych władz miasta.

Nie zgadzamy się też na drastyczne podwyżki w dobie kryzysu i pandemii koronawirusa. Uważamy, że Miasto w tym czasie powinno szczególnie dbać o swoich mieszkańców, a nie obarczać ich dodatkowymi opłatami.

Dlatego jako Lewica jesteśmy konsekwentnie PRZECIW takim niesprawiedliwym i nieuczciwym pomysłom. I, podobnie jak ostatnio, tak będziemy głosować w tej sprawie na sesji Rady Miasta. Klub Radnych Lewicy z udziałem posłanki Karoliny Pawliczak, podjął decyzję o zachowaniu w tej sprawie dyscypliny klubowej.

Jednocześnie proponujemy Prezydentowi Kinastowskiemu wsparcie i współpracę przy tworzeniu nowego, sprawnego i racjonalnego systemu zarządzania odpadami komunalnymi na terenie Kalisza.

 

Klub Radnych SLD RM Kalisza

Posłanka Karolina Pawliczak

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A