InterwencjeEdukacja priorytetem samorządu

presentacja o ZS10 w Kaliszu

Posłanka Karolina Pawliczak interweniuje u prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego w sprawie utworzenia kolejnego oddziału klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu.

W szkole utworzono dwie klasy pierwsze liczące po 24 osoby, choć chętnych jest zdecydowanie więcej. O utworzenie kolejnego oddziału klasy sportowej w SP nr 18 apelują rodzice uczniów oraz kaliscy radni. Według władz miasta nie ma takiej konieczności, a koszt tworzenia dodatkowej klasy sportowej byłby zbyt duży.

– Tak dużo mówi się dziś o problemach zdrowotnych dzieci, które są następstwem unikania zajęć sportowych i aktywności fizycznej, a widząc zainteresowanie ze strony młodych ludzi podjęciem takiej aktywności należałoby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Biorąc od uwagę wydatkowanie miejskich środków publicznych w różnych obszarach, edukacja i rozwijanie zdolności dzieci jest w mojej ocenie dla każdego samorządu zadaniem priorytetowym – mówi posłanka Karolina Pawliczak. –  Dzieci chcą rozwijać swoje zainteresowania, mają talenty sportowe, chcą aktywności a inwestycja w dzieci i w edukację, to przecież nasza przyszłość i jedno z najważniejszych zadań samorządu. Panie Prezydencie, proszę o pozytywną decyzję w tej tak ważnej społecznie sprawie.

 

21.08.2020

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A