InterwencjeInterwencja ws. procedury przyznawania dotacji przez WARP

aktualnosci-grant-640x352-1

Posłanka Karolina Pawliczak interweniuje ws. procedury naboru wniosków na dotację z Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Prawie 100 mln zł rozeszło się w kilka sekund. Ze złożonych 50 tys wniosków, zakwalifikowano jedynie 2 tys. Tak wyglądają efekty internetowego naboru wniosków o bezzwrotną dotację z Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Środki miały być przeznaczone dla firm, które najbardziej ucierpiały na skutek kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. Tymczasem, jak wskazuje wielu przedsiębiorców, dotacje otrzymały przede wszystkim firmy, które które skorzystały z płatnej pomocy profesjonalnych kancelarii oraz zaawansowanych systemów informatycznych. Taka metoda konkursowa uniemożliwiła przyznanie grantów z zachowaniem zasady równego dostępu dla wszystkich przedsiębiorców.

– Po naborze wniosków przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. pozostaje szereg pytań i niejasności – mówi posłanka Karolina Pawliczak. – Przede wszystkim wątpliwości budzi procedura przyjmowania wniosków. Otrzymałam w tej sprawie liczne prośby o interwencję. Dlatego składam do Marszałka Województwa pismo w sprawie pilnego wyjaśnienia tych wątpliwości i pytań. Czekamy na odpowiedź, którą oczywiście przekażę opinii publicznej.

 

(25.08.2020)

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A