KaliszZmiany w kaliskiej Lewicy (SLD)

117386272_171824574382015_6203668287732711145_o

Dariusz Witoń zrezygnował z kierowania miejskimi strukturami Lewicy (SLD), a obowiązki przewodniczącej jednogłośnie przekazano posłance Karolinie Pawliczak. Członkiem partii nie jest już Kamila Majewska.

W dniu wczorajszym odbyła się Rada Miejska Lewicy (SLD) w Kaliszu, na której podejmowano decyzje, dotyczące spraw organizacyjnych. Na posiedzeniu Dariusz Witoń przedstawił rezygnację z członkostwa w partii pani Kamili Majewskiej.
Członkowie Rady Miejskiej Lewicy (SLD) już wcześniej wyrażali swoje stanowisko dotyczące głosowania za podwyżkami opłat za odpady w Radzie Miasta Kalisza. Lewica nie zgadzała się na drastyczne podwyżki w dobie kryzysu i pandemii koronawirusa. Miasto w tym czasie powinno szczególnie dbać o swoich mieszkańców, a nie obarczać ich dodatkowymi opłatami.  Radna Majewska w sprawie podwyżek opłat za odpady głosowała za niniejszą uchwałą. 
Wątpliwości wzbudziło również opuszczenie przez panią Kamilę Majewską opozycyjnego Klubu Radnych Lewicy, bowiem to z tego komitetu pani radna uzyskała mandat, a to również dzięki pracy i wsparciu ludzi Lewicy mogła przez kilka kadencji funkcjonować w kaliskim samorządzie. Dlatego członkowie Rady Miejskiej Lewicy oczekiwali jednoznacznej deklaracji od Pani Kamili Majewskiej.
Wcześniej wdrożona została również przez Radę Wojewódzką Lewicy procedura związana z jej zawieszeniem w partii.
Rada Miejska podjęła równocześnie Uchwałę o zwołaniu w najbliższym czasie Konwencji, a wszyscy uczestniczący w posiedzeniu jednogłośnie rekomendowali posłankę Karolinę Pawliczak do przewodniczenia w tym czasie strukturom miejskim Lewicy w Kaliszu.
(22.01.2021)
https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A