ZdrowiePawliczak: Lewica wspiera protest pielęgniarek

O paraliżu polskiej służby zdrowia oraz potrzebie natychmiastowych i zdecydowanych działań naprawczych mówiła podczas konferencji prasowej Lewicy posłanka Karolina Pawliczak.

Zdaniem Karoliny Pawliczak, rząd powinien natychmiast przystąpić do zdecydowanych działań naprawczych w służbie zdrowia. Posłanka zapewniła też o wsparciu protestujących pielęgniarek. Również w przypadku, gdy dojdzie do strajku generalnego służby zdrowia.

 – Tyle już było manifestacji, protestów, „białych miasteczek”, symboli heroicznej walki pielęgniarek i położnych o godną pracę i płacę. Dziś ciężar pandemii i niewydolności służby zdrowia przenoszony jest na barki tych, którzy pracują na najniższych szczeblach w służbie zdrowia. Prawica rządzi już blisko 6 lat i nadal nie ma żadnych konkretnych, rzeczowych rozwiązań dla służby zdrowia, które zmieniłyby tę trudną sytuację. Poprawa warunków pracy i płacy powinna nastąpić tu i teraz, bo odkładanie tego znów na kolejne lata to dramatyczna perspektywa braku kadry pielęgniarskiej i ostatecznej zapaści służby zdrowia – powiedziała posłanka Karolina Pawliczak.

 

(20.05.2021)

 

 

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A