SamorządKonferencja Samorządowa Lewicy

13  czerwca Koalicyjny Klub Poselski Lewicy zorganizował w Sali Kolumnowej Sejmu RP Konferencję Samorządową, zapraszając do udziału lewicowych radnych, starostów, burmistrzów, prezydentów i wójtów z całej Polski. 

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty w odniesieniu do przedstawionego przez PiS planu przesunięcia terminu wyborów samorządowych stwierdził, że „Ten, kto zmienia terminy wyborów, bądź ten, kto zmienia ordynację wyborczą przed wyborami – boi się przegranej”. W opinii współprzewodniczącego Lewicy „PiS nie zmienia tego ze względu na racjonalizm. PiS ten termin wyborów zmieni, dlatego, że wie, że te wybory samorządowe przegra, dlatego, że wie, iż samorządy źle oceniają rządy PiS, dlatego, że jeżeli byłyby to wybory przed wyborami parlamentarnymi, to PiS szedłby do wyborów z łatą +przegrany+” – podkreślił.

„Przystępujemy do wielkiego projektu – Uniwersytetu Samorządowego” – zapowiedział natomiast współprzewodniczący Nowej Lewicy, europoseł Robert Biedroń i dodał, że za ten projekt odpowiadają m.in. wiceszefowa klubu Lewicy Karolina Pawliczak, wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka i wiceszefowa Nowej Lewicy Paulina Piechna-Więckiewicz. Projekt polegać ma na przygotowaniu kandydatów na radnych, burmistrzów, wójtów czy marszałków województw.

– Nie ma demokracji bez samorządności. To dla mnie niezwykle ważne, by dostrzegać problemy lokalne, wspierać samorządy z szansą na równomierny podział środków bez względu na polityczne zapatrywania. Niestety, od lat naszym kraju jest inaczej. Nie wolno się z tym pogodzić, bo nasze małe ojczyzny to drogi, szkoły, zdrowie, edukacja, inwestycje, ekologia i wiele innych obszarów, tak ważnych w codziennym życiu. Zawsze będę stała po stronie samorządów, bo tam, lokalnie wszystko się zaczyna a nasza samorządowo-parlamentarna współpraca powinna te wartości wzmacniać – powiedziała Karolina Pawliczak.

(13.06.2022)

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A