OświadczenieOświadczenie

2

Szanowni Państwo,

podjęłam dziś decyzję o rezygnacji z członkostwa w Lewicy oraz w Klubie Parlamentarnym Lewicy. Decyzja ta dojrzewała we mnie od dłuższego czasu, z powodu narastających rozbieżności programowych, o czym niejednokrotnie informowałam. Jednakże z szacunku dla wyborców, którzy oddali na mnie swój głos, nie zdecydowałam się na ten krok wcześniej. Dziś, u progu kampanii wyborczej, podejmuję tę niezwykle trudną dla mnie decyzję w zgodzie z własnym sumieniem i uczciwie wobec wyborców.

Jednocześnie stanowczo zaprzeczam pojawiającym się nieprawdziwym informacjom medialnym, uzasadniającym moją decyzję rozmowami na temat miejsc na liście wyborczej. Informuję, że nie brałam udziału w żadnych rozmowach w tej sprawie. Potwierdził to przewodniczący struktur wojewódzkich, informując, iż decyzje w tej sprawie będą dopiero podejmowane. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wyborcy obdarzyli mnie wielokrotnie zaufaniem, doceniając moją pracę i zaangażowanie, bez względu na miejsce na liście.

Pragnę podkreślić, że zawsze byłam i pozostanę zwolenniczką budowania silnego bloku współpracy i porozumienia po stronie opozycji demokratycznej. Nadal będę konsekwentnie pracować na rzecz umacniania demokratycznych wartości po tej stronie sceny politycznej, bo chcę tworzyć politykę rozsądną, poważną i odpowiedzialną za nasz kraj.

Bardzo dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z Lewicy za wieloletnią współpracę i wsparcie. Życzę Wam powodzenia w realizacji najważniejszych celów.

Karolina Pawliczak

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A