SejmWyjaśnić nieprawidłowości w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości

Zespół ds. Rozliczeń Rządów PiS składa wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o uzasadnienie decyzji o przyznaniu tytułu generalskiego Marcinowi Strzelcowi, byłemu rektorowi Akademii Wymiaru Sprawiedliwości. Strzelec zrobił zawrotną karierę, jest też radnym w Radzie Miasta Kalisza, do której kandydował z list PiS-u.

Zespół zwraca się też do prokuratury o podjęcie działań w związku z funkcjonowaniem Akademii oraz nieprawidłowościami w Służbie Więziennej. Wcześniej sprawa Akademii była konsekwentnie zamiatana pod dywan przez prokuraturę Ziobry, dlatego wnioskujemy, aby prokuratura ponownie zajęła się sprawą uczelni.

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości to wciąż przechowalnia ludzi Suwerennej Polski. Przez 4 lata z 30 etatów stworzono ich 300. Roczna dotacja z publicznych pieniędzy wyniosła 88 milionów złotych, z czego na wynagrodzenia przeznaczono 45 milionów złotych.

– Zawłaszczona przez działaczy Suwerennej Polski kaliska Akademia Wymiaru Sprawiedliwości musi zostać zwrócona społeczeństwu. Uczelnia, która miała służyć studentom i nauce, została przejęta i wykorzystana przez polityków do wyciągania państwowych pieniędzy i budowania swojego zaplecza. To nie tylko niegospodarność, nadużycia w rozliczaniu milionowych dotacji, mobbing, nepotyzm i ponad dziesięciokrotny rozrost zatrudnienia. To systemowe działania na szkodę Skarbu Państwa i kolejna próba uwłaszczania się środowiska politycznego Zbigniewa Ziobry na majątku publicznym. Przez wiele lat zarzuty, na które wskazywała również Najwyższa Izba Kontroli, były ignorowane przez upolitycznione organy ścigania. Osoby odpowiedzialne za nadużycia, chroniące się pod politycznym parasolem ministra sprawiedliwości, czuły się bezpiecznie i bezkarnie. Ewentualne sprawy umarzano i zamiatano pod dywan. Tak jak w przypadku byłego komendanta uczelni, który mimo wykazanych nadużyć i działań na szkodę uczelni, został ochroniony przez swoich politycznych kolegów, a dziś jako radny PiS przewodniczy Komisji Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego Rady Miasta Kalisza – mówi posłanka Karolina Pawliczak. 

(14.06.2024)

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A