KaliszPosłanka Pawliczak interweniuje ws. nadużyć w kaliskiej Straży Miejskiej

p5150004_800x600 kopia

Posłanka Karolina Pawliczak interweniuje u prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego ws. nadużyć w kaliskiej Straży Miejskiej.

Sprawa dotyczy łamania praw pracowniczych i nadużyć, czego skutkiem jest wyrok przeciwko Straży Miejskiej Kalisza, w związku z mobbingiem i zasądzeniem na rzecz powódki, pracownicy SM zadośćuczynienia za naruszenie godności pracowniczej i utraty zdrowia.

Kolejny wyrok zapadł z II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Kaliszu. Sąd Rejonowy w Kaliszu Wydział Pracy w minionym tygodniu wydał wyrok ws. nieprawidłowego wypłacania dodatku nocnego. Sąd uznał racje strażników i nakazał wypłaty zaległych wynagrodzeń.

Ponadto postanowieniem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wszczęte zostało kolejne śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Komendanta Straży Miejskiej Kalisza. Poprzednie nadal jest prowadzone i zostało rozszerzone. Oba postępowania prowadzone są z art. 231 KK.

– Z uwagi na to, że tak poważne sprawy toczą się wiele miesięcy i brak jest z pana strony jakichkolwiek reakcji, proszę o pilną informację, jakie wszczął Pan dotąd procedury oraz jakie pan podjął decyzje personalne w związku z zakończeniem spraw procesowych? Proszę również o informacje, jakie konkretne działania zamierza Pan podjąć w celu wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które przyczyniły się do tej sytuacji, zakończonej wyrokiem i w jakiej wysokości oraz z jakich źródeł opłacone zostanie zadośćuczynienie oraz wszystkie koszty sądowe – pyta prezydenta posłanka Karolina Pawliczak.

(27.09.2021)

 

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A