RegionKAROLINA PAWLICZAK: Przede wszystkim obwodnica dla Kalisza

2
O obwodnicy Kalisza, rekordowym wyniku wyborczym i najważniejszych planach na rozpoczynającą się kadencję – rozmowa z posłanką Karoliną Pawliczak. 
Uzyskała Pani najlepszy wynik wyborczy w Kaliszu, zdobywając w mieście prawie połowę wszystkich głosów oddanych na Koalicję Obywatelskiej. Zaskoczyło panią tak duże poparcie? 
 – To przede wszystkim wspólny sukces całej naszej drużyny. Raz jeszcze pragnę pragnę podziękować za każdy z oddanych na mnie 21 819 głosów. W szczególności dziękuję kaliszanom, którzy obdarzyli mnie naprawdę ogromnym zaufaniem. To dla mnie wielka radość, zaszczyt ale też wielkie zobowiązanie. Zrobię wszystko, aby tego zaufania nie zawieść.  
No właśnie, jakie najważniejsze działania planuje pani dla naszego regionu? 
– Najważniejsza jest poprawa infrastruktury drogowej i obwodnica Kalisza. Po ośmiu zmarnowanych przez PiS latach trzeba wreszcie doprowadzić tę sprawę do końca, tak aby Kalisz przestał być jedynym stutysięcznym miastem w Polsce bez obwodnicy. To wstydliwy symbol nieudacznictwa poprzedniej ekipy, która rządziła osiem lat, miała z naszego okręgu aż pięciu ministrów, a w sprawie budowy tej drogi nie zrobiono praktycznie nic. Dlatego musimy jak najszybciej naprawić te zapóźnienia. Poza tym ważnym zadaniem będzie dla mnie również wzmocnienie potencjału gospodarczego naszego regionu oraz działalność w aspekcie ochrony zdrowia. 
Wśród planów przed wyborami dużo mówiła pani również o konieczności rozliczenia PiS-u. Jak to będzie wyglądać w praktyce?
– Czeka nas wielkie sprzątanie bałaganu po PiS-ie. Musimy przywrócić praworządność, ściągnąć do kraju środki z KPO, zmienić drakońskie przepisy antyaborcyjne. Jako Koalicja Obywatelska mamy do realizacji 100 konkretów. Na początku rządów musimy przygotować raport otwarcia, pokazać Polakom prawdziwy stan państwa, ukryty dotychczas za zasłoną pisowskich kłamstw i propagandy. Dopiero wtedy będziemy mogli skutecznie rozliczyć PiS i naprawiać wszystko, co zepsuli i zniszczyli w ciągu tych dwóch kadencji.
(źródło: Calisia.pl)
https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A