KoronawirusPosłanka Pawliczak: zwróciłam się do ministra zdrowia o pilną interwencję w kaliskim szpitalu

– W trybie pilnym zwróciłam się do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o interwencję oraz wsparcie dla kaliskiego szpitala – posłanka Karolina Pawliczak reaguje w sprawie złej sytuacji w kaliskim szpitalu. Część pracowników placówki zarzuca dyrekcji chaos zarządczy, brak profesjonalizmu i brak środków ochrony osobistej, co może skutkować zagrożeniem epidemiologicznym.

Część pracowników kaliskiego szpitala napisała dziś list do wojewody wielkopolskiego oraz marszałka województwa z prośbą o pilną interwencję ws. dramatycznej sytuacji kaliskiego szpitala, która może skutkować „tragedią epidemiologiczną”.

„ŻĄDAMY podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zatrzymania grożącej tragedii epidemiologicznej związanej z funkcjonowaniem kaliskiego okrąglaka. Problemem jest postępowanie osób zarządzających szpitalem, przy jednoczesnym braku profesjonalnego nadzoru ze strony SANEPID-u. W szpitalu panuje chaos zarządczy, brak jest profesjonalnych procedur do walki z tak dużym zagrożeniem jak epidemia śmiercionośnego koronawirusa. Sytuację pogarsza jeszcze brak dostatecznej ilości środków ochrony osobistej. Poczucie zagrożenia potęgują wdrażane rozwiązania, które znacznie odbiegają od obowiązujących standardów” – piszą w liście otwartym pracownicy szpitala.

Posłanka Karolina Pawliczak zwróciła się do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o interwencję oraz o pomoc dla kaliskiego szpitala. – W placówce, jak alarmują pracownicy, brakuje przecież nie tylko odpowiednich procedur, ale i środków ochrony osobistej – mówi posłanka Pawliczak. – Mam nadzieje, że pozostali parlamentarzyści również będą działać w tej sprawie.

 

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A