KoronawirusPawliczak: czas na pomoc dla obywateli, a nie grzebanie w prawie wyborczym

– Dziś nie dzielimy się na lewicę i prawicę, dziś różni nas to, co jest dla nas najważniejsze. Dla PiS-u to wybory i prezydent z koperty, a dla nas los milionów Polek i Polaków, którzy walczą o przetrwanie – mówiła Karolina Pawliczak podczas dzisiejszego wystąpienia sejmowego.

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu procedowano ustawę o rozdysponowaniu 7,4 mld euro pomocowych środków unijnych w związku z epidemią, które przekazane zostaną do samorządów województw, a później do poszczególnych jednostek, firm i osób. To ogromne wsparcie finansowe od Unii Europejskiej, o której jeszcze niedawno rządzący mówili, że nie dała Polsce na walkę z epidemią ani grosza.

– Niestety, rząd wobec kryzysu jest bezradny i nie potrafi chronić swoich obywateli. Lekarze i pielęgniarki toczą heroiczną walkę, w maseczkach szytych przez obywateli i na sprzęcie od Wielkiej Orkiestry, tymczasem rząd zajmuje się grzebaniem w prawie wyborczym, a sejmowa większość odrzuca wsparcie dla szpitali. Dlaczego? Bo projekt złożyła Lewica. Dziś nie dzielimy się na lewicę i prawicę. Dziś różni nas to, co jest dla nas najważniejsze. Dla PiS-u to wybory i prezydent z koperty, a dla nas los milionów Polek i Polaków, którzy walczą o przetrwanie – mówiła w sejmie posłanka Karolina Pawliczak.

To jedno z najpopularniejszych i najczęściej oglądanych wystąpień na facebookowej stronie Video.Sejm.pl. W ciągu zaledwie trzech dni obejrzało je ponad 300 tys. osób.

(03.04.2020)

 

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A