KoronawirusPawliczak: Dziękuję wojewodzie za szybką decyzję ws. ewakuacji DPS

2

– Koniec koszmaru. Zakażeni pensjonariusze z kaliskiego Domu Pomocy Społecznej będą dziś ewakuowani do szpitala zakaźnego –  mówi posłanka Karolina Pawliczak, która od wczoraj apelowała o pilną ewakuację placówki.

O ewakuacji zakażonych koronawirusem pensjonariuszy DPS-u zdecydował dziś wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Chorzy zostaną przewiezieni do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Od wczoraj apelowała o to posłanka Karolina Pawliczak, będąca w stałym kontakcie z personelem placówki, która została objęta kwarantanną i od tygodnia znajduje się w dramatycznej sytuacji. Wycieńczeni pracownicy codziennie wysyłali apele o pomoc.

– Serdecznie dziękuję panu Łukaszowi Mikołajczykowi za szybką i zdecydowaną reakcję na mój apel i prośby pracowników oraz podjęcie właściwej i odpowiedzialnej decyzji. Właśnie tak trzeba działać w czasie pandemii – mówi posłanka Pawliczak.

Decyzją wojewody wielkopolskiego, ewakuowani będą również chorzy z Centrum Opieki Długoterminowej „Salus” w Kaliszu, który został zamknięty i objęty kwarantanną z uwagi za wykrycie koronawirusa.

(17.04.2020)

 

 

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A