KaliszNie dla finansowania systemu śmieciowego kosztem inwestycji

śmieci-odpady-kosze-4

Kaliska Lewica jest przeciwna planom dofinansowania systemu gospodarowania odpadami kosztem miejskich inwestycji.

W nawiązaniu do podejmowanych na najbliższej Sesji Rady Miasta Kalisza zmian w uchwale budżetowej Lewica w Kaliszu zdecydowanie sprzeciwia się podejmowaniu ważnych i strategicznych decyzji budżetowych w jednej, kompleksowej uchwale. Uważamy, że wydatkowanie tak znacznych środków powinno być transparentne i przejrzyste.

Miasto Kalisz otrzymało ponad 8,2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na realizację nowych, ważnych i potrzebnych inwestycji: modernizację dróg, chodników, budowę boisk szkolnych itp. Wg. projektu uchwały te dodatkowe środki nie mają jednak posłużyć na realizację nowych inwestycji. W Kaliszu nie przybędzie nowych dróg i chodników, bo prezydent Kinastowski, stosując finansową akrobatykę, chce tymi dodatkowymi pieniędzmi zasypać dziurę w systemie gospodarowania odpadami. Dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zamiast finansować nowe inwestycje ma pomóc w pokryciu wielomilionowych strat, wynikających z niekompetencji władz miasta, które przez dwa lata nie zrobiły nic, aby system gospodarowania odpadami uszczelnić i zoptymalizować.

Nie zgadzamy się na finansowe machinacje i podejrzane przesunięcia w budżecie, przez które miasto Kalisz traci szanse na nowe inwestycje. W projekcie zmian uchwały budżetowej najpierw zabiera się środki z zaplanowanych remontów drogowych i przeznacza się na dziurawy system śmieciowy, a zaraz potem środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone na nowe inwestycje przesuwa się z powrotem na zaplanowane wcześniej remonty dróg. Taką przekładankę i akrobatykę finansową zafundował mieszkańcom Kalisza prezydent, aby nie mogli poznać prawdziwego przeznaczenia ponad 8 mln zł, które docelowo miały inwestycyjnie wzmocnić nasze miasto, a mają pokryć nieudolność rządzących.

Klub Radnych SLD RM Kalisza

Posłanka Karolina Pawliczak

(24.09.2020)

https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A