WyboryPawliczak: Zadbamy o kobiety, ich prawa i bezpieczeństwo

01
– Zadbamy o kobiety, ich prawa i bezpieczeństwo – mówiły podczas konferencji prasowej Karolina Pawliczak i Alicja Łuczak – kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. 
Karolin Pawliczak i Alicja Łuczak zorganizowały konferencję prasową, poświęconą prawom kobiet, łamanym od ośmiu lat przez rząd PiS.
– PiS to zagrożenie dla kraju, dla praw człowieka, w tym dla praw kobiet, zrujnowali obowiązujący od 1993 r. kompromis aborcyjny, odebrali Polkom poczucie bezpieczeństwa, bo dla nich nie liczy się zdrowie i życie kobiet. Mówimy temu zdecydowane NIE, a głos kobiet w tych wyborach będzie szczególnie słyszalny – mówi posłanka Pawliczak.
Koalicja Obywatelska ma największą liczbę kobiet na najwyższych miejscach na listach wyborczych.
– Chcemy by nasze postulaty były reprezentowane i pilnowane. To kobieta decyduje i żaden Kaczyński nie będzie zaglądał do gabinetów ginekologicznych, ani straszył klauzulą sumienia! W Polsce powinna być bezpłatna antykoncepcja i bezpłatny dostęp do in vitro, edukacja seksualna w szkole oraz pełne wsparcie rodzin po urodzeniu dziecka z niepełnosprawnością – dodaje posłanka.
Podczas konferencji Karolina Pawliczak zaprosiła minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlenę Maląg do debaty na temat praw kobiet. Rozmowa ma się odbyć 3 października w Villi Calisia.
– Porozmawiamy o prawach kobiet, problemach osób z niepełnosprawnościami i ważnych sprawach społecznych. Podobno jest Pani otwarta na rozmowy. Dlatego mam nadzieję, że w przeciwieństwie do swego strachliwego prezesa, nie będzie Pani uciekać od debaty i rozmowy na ważne tematy – dodaje posłanka Pawliczak.
(08.09.23)
https://karolinapawliczak.pl/wp-content/uploads/2020/01/Białe-Banerki-Karolina-strona-www.png
Kontakt
697 857 702
62-800, Kalisz, ul. Górnośląska 69A